Czym różni się elektryczny podgrzewacz od bojlera?

Ciepła woda w domu to podstawa. Jednak zanim popłynie z kranu, potrzebna jest nie tylko instalacja, ale także urządzenie grzewcze. Jest wiele opcji, od dużych kotłów, poprzez bardziej kompaktowe rozwiązania. I to właśnie te drugie przybliżymy, bo są łatwe w montażu i ekonomiczne w użyciu.

Bojler czy podgrzewacz elektryczny?

Zarówno jedno jak i drugie urządzenie świetnie nadają się do podgrzewania wody. Bojler, czyli inaczej pojemnościowy podgrzewacz wody, ma za zadanie nie tylko ją podgrzewać, ale także magazynować. Specjalna grzałka, która znajduje się w urządzeniu, sprawia, że woda cały czas jest podgrzewana do wybranej temperatury. Dzięki temu można zmagazynować całkiem spore jej ilości. Ilość wody, jest oczywiście zależna, od tego, jakiego bojler jest rozmiarów. Natomiast jeśli chodzi o podgrzewacze przepływowe, w ich przypadku woda jest podgrzewana w momencie, kiedy zostanie odkręcony kran. Grzałka ma dużą moc i potrafi bardzo szybko ogrzać wodę. Nie jest ona jednak magazynowana.

Co jest lepszym rozwiązaniem?

Z uwagi na mniejszy pobór energii z pewnością wybór podgrzewacza elektrycznego jest bardziej ekonomiczny. Woda jest ogrzewana na bieżąco, przez co pobór energii jest mniejszy. W przypadku bojlera z kolei to dobre rozwiązanie jeśli potrzebujemy dużej ilości ciepłej wody. Bojlery są dostępny w różnej pojemności np. 5 czy 10, czy 20 litrów. Jeśli potrzebujemy szybko ciepłej wody, co powiedzmy domowego użytku 4-osobowej rodziny, to z pewnością takie rozwiązanie będzie o wiele lepsze. Z kolei mniejsze elektryczne podgrzewacze świetnie sprawdzą się w kuchni. Można je zamontować w szafce pod zlewem, dzięki czemu nie będą widoczne. Jeśli na co dzień ktoś korzysta ze zmywarki, takie rozwiązanie z pewnością będzie wystarczające.

Dla kogo to dobry wybór?

Korzystanie z takich rozwiązań świetnie się sprawdza, jeśli zużycie wody jest nie duże, oraz kiedy nie mamy możliwości zainstalowania wymiennika c.w.u z uwagi choćby na brak miejsca. Podgrzewacze zarówno elektryczne jak i pojemnościowe to nowoczesne urządzenia, które poprzez nieduży pobór energii pozwolą na zapewnienie ciepłej wody. Wiele różnych pojemności i modeli sprawia, że każdy z pewnością znajdzie dla siebie najlepsze rozwiązanie.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: Aberon ®

Kocioł Aberon Magnetic to polski produkt najnowszej generacji, jest innowacyjny i niezwykle energooszczędnym urządzeniem grzewczym. Kocioł Magnetic jest łatwy w montażu, bezpieczny dla środowiska, a jego żywotność wynosi do 30 lat.

Zaletą kotła Aberon Magnetic jest to, że jest on łatwy w obsłudze, samoregulacja pobory energii. Istnieje możliwość ustawienia trybu grzania według własnych preferencji oraz sterowanie zewnętrznym urządzeniem (smartfon, termostat pokojowy)

Wybór kotła Magnetic firmy Aberon daje nam gwarancję ekologicznego i komfortowego ogrzewania naszego domu. Spełnia wszystkie normy europejskie i polskie. Brak siania polem magnetycznym to bezpieczeństwo dla użytkownika i sprzętów domowych. Posiada kompensacje mocy biernej (nie ma ryzyka płacenia kar).

Szybki kontakt!
+
Wyślij!