Kocioł indukcyjny. Czy to się opłaca?

Sposób ogrzewania domu jest jedna z kluczowych spraw. Wpływa bowiem chociażby na wielkość rachunków. Dlatego warto się nad tym dobrze zastanowić. Rynek przepełniony jest wieloma rozwiązaniami, które nie zawsze są skuteczne i korzystne dla Ciebie. Zanim jednak zdecydujesz się na konkretny rodzaj ogrzewania, powinieneś odpowiedzieć pod uwagę wziąć kilka czynników. Wśród nich znajduje się m.in. koszt instalacji oraz utrzymania. Jednym z dostępnych rozwiązań, jakie znajdziesz, jest ogrzewanie indukcyjne. Zastanawiasz się nad tym, czy to się opłaca? Sprawdźmy.

Czy ogrzewanie indukcyjne jest opłacalne?

Wśród wielu dostępnych w internecie informacji możesz znaleźć również takie, które mogą wprowadzić Cię w błąd. Jedną z takich informacji jest to, że ogrzewanie indukcyjne zawsze działa tak samo i żadne warunki nie mają na to wpływu. Nic bardziej mylnego. W tym wypadku najważniejsze jest po prostu dobranie odpowiedniego kotła indukcyjnego do potrzeb oraz wszelkich czynników. W sieci znaleźć można różnego rodzaju kalkulatory doboru kotła indukcyjnego oraz kosztów jego utrzymania. Warto jednak pamiętać o kilku ważniejszych zaletach kotła indukcyjnego w kwestii oszczędności. Co mamy na myśli? Przede wszystkim fakt, że czas nagrzewania się kotła jest wyjątkowo krótki. A co ważne, jego sprawność nie zmniejsza się wraz z upływającym czasem.

Czym objawia się opłacalność kotła indukcyjnego?

Najczęściej kotły indukcyjne wykorzystywane są w budowach domów opartych na technologiach:

  • A++;
  • A+;
  • A;
  • B;
  • C.

Duże znaczenie ma prawidłowość wykonanej termomodernizacji budynku. Przy odpowiednim ociepleniu pojedynczy kocioł indukcyjny może uzyskać bardzo niskie wskaźniki zapotrzebowania energetycznego. Co jeszcze ma pływ na opłacalność instalacji kotła indukcyjnego? Między innymi żywotność urządzenia. Nowoczesne modele odznaczają się doskonałą jakością. Wykonane z wysokogatunkowych materiałów pozwalają na wieloletnie, bezawaryjne użytkowanie. Warto wspomnieć też o tym, że kotły indukcyjne równie często wykorzystywane są do ogrzewania wody użytkowej znajdującej się w bojlerze.

Kocioł indukcyjny – wybór należy do Ciebie

Ogrzewanie indukcyjne posiada wiele zalet. Wśród nich jest m.in. oszczędność czasu oraz kompatybilność z większością systemów grzewczych. Wśród zalet należy też wymienić opłacalność. Choć musisz pamiętać, że końcowy wynik zależy od wielu czynników. Dlatego, zanim się zdecydujesz, warto dobrać odpowiednie parametry urządzenia oraz skontaktować się z fachowcem, który pomoże w znalezieniu optymalnego rozwiązania.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: Aberon ®

Kocioł Aberon Magnetic to polski produkt najnowszej generacji, jest innowacyjny i niezwykle energooszczędnym urządzeniem grzewczym. Kocioł Magnetic jest łatwy w montażu, bezpieczny dla środowiska, a jego żywotność wynosi do 30 lat.

Zaletą kotła Aberon Magnetic jest to, że jest on łatwy w obsłudze, samoregulacja pobory energii. Istnieje możliwość ustawienia trybu grzania według własnych preferencji oraz sterowanie zewnętrznym urządzeniem (smartfon, termostat pokojowy)

Wybór kotła Magnetic firmy Aberon daje nam gwarancję ekologicznego i komfortowego ogrzewania naszego domu. Spełnia wszystkie normy europejskie i polskie. Brak siania polem magnetycznym to bezpieczeństwo dla użytkownika i sprzętów domowych. Posiada kompensacje mocy biernej (nie ma ryzyka płacenia kar).

Szybki kontakt!
+
Wyślij!