Kotły Elektryczne Elektromagnetyczne

Kotły MAGNETIC AMC

~110V / ~230V /~400V

 

Opis
ABERON w 2018 roku wprowadził do sprzedaży elektryczny kocioł   model Magnetic AMC  .

Jest to jedyny dostępny na rynku kocioł elektromagnetyczny przepływowy, łączący cechy energooszczędności z maksymalnym systemem bezpieczeństwa oraz komfortu dla użytkownika w jednej obudowie  ( inne są montowane w osobnych elementach )

Kocioł elektryczny Magnetic AMC to kompaktowe urządzenie wiszące o wymiarach 25x30x70 cm (~110V/~230V) lub 350x480x800 (~400V) gotowe do podłączenia w dowolnym miejscu (wpięcie bezpośrednie w instalację c.o. lub układ hybrydowy : zbiornik na wodę c.o. i c.w.u. + solary + fotowoltaika )

Wybór systemu grzewczego powinien być następujący: parametry – moc,  ekologia , maksymalna niezawodność,

bezpieczeństwo przeciwpożarowe, minimalne koszty eksploatacji. możliwość rozbudowy zasilania oraz zarządzania .

Dzięki nowoczesnym technologiom wszystkie te wymagania są realizowane bez elementów grzewczych    ( grzałki ,elektrody ) w jednym urządzeniu jakim jest  MAGNETIC

ZALETY:

 • BEZPIECZNY DLA ŚRODOWISKA CO2=0%
 •  MAGNETIC NIE SĄ WYBUCHOWE I NIE POWODUJĄ POŻARU
 • BRAK ELEMENTÓW GRZEJNYCH ( grzałka, elektroda) WYKLUCZA MOŻLIWOŚĆ AWARII ELEMENTU GRZEWCZEGO
 •  MAGNETIC  POSIADA  WŁAŚCIWOŚCI JONIZACJI WODY ,  NIE TWORZY OSADÓW I KAMIENIA KOTŁOWEGO( wyższa sprawność i żywotność układu grzewczego
 •  posiada system zmiennego grzania z doborem mocy w zależności od przepływu czynnika i jego temperatury co czyni jedynym na rynku urządzeniem a takich właściwościach,  które przyczyniają się do zmniejszenia zużycia energii elektrycznej do ogrzania
 • MAGNETIC MOŻE OBNIŻYĆ KOSZTY EKSPLOATACJI  15-40% W PORÓWNANIU Z INNYMI KOTŁAMI ELEKTRYCZNYMI   
 • Nie potrzebują przewodów kominowych
 • Możliwość doboru mocy kotła dla każdego pomieszczenia lub budynku;
 • Łatwy w montażu;
 • Kocioł MAGNETIC może ogrzewać różne czynniki grzewcze płynne z  wyjątkiem palnych i wybuchowych
 • Współpracuje z każdy system ogrzewania cieczy;
 • Może być używany zarówno jako główne oraz jako dodatkowe źródło energii cieplnej do ogrzewania c.o. i c.w.u , ogrzewania pomieszczeń mieszkalnych , przemysłowych oraz użyteczności publicznej. Ma zastosowanie w przemyśle oraz w rolnictwie .  Jego parametry i właściwości  dają  możliwość taniego ogrzewania . Oszczędność ogrzewania wynika z zastosowanej technologii i doświadczenia.

kocioł grzewczy elektryczny
Piec elektryczny co 230v
Zastosowanie

Kocioł  elektryczny  Magnetic AMC  przeznaczony jest  do:

 • Kocioł Magnetic AMC może ogrzewać różne czynniki grzewcze płynne z  wyjątkiem palnych i wybuchowych
 • Współpracuje z każdy system ogrzewania cieczy;
 • Może być używany zarówno jako główne oraz jako dodatkowe źródło energii cieplnej do ogrzewania c.o. i c.w.u , ogrzewania pomieszczeń mieszkalnych , przemysłowych oraz użyteczności publicznej. Ma zastosowanie w przemyśle oraz w rolnictwie .  Jego parametry i właściwości  dają  możliwość taniego ogrzewania . Oszczędność ogrzewania wynika z zastosowanej technologii i doświadczenia.
 • pracy w indywidualnych instalacjach grzewczych typu zamkniętego,
 • budowy złożonych instalacji grzewczych typu zamkniętego poprzez równoległe podłączenie kotła elektrodowego do do istniejącej instalacji paliwa stałe (kocioł , kominek) lub gazowego,
 • pracy w instalacjach ogrzewania podłogowego
Działanie
Praca kotła  MAGNETIC AMC  polega na ogrzewaniu indukcyjnym (elektromagnetycznym ), opartym na zjawisku indukcji elektromagnetycznej. Efekt ten, znany jako ogrzewanie indukcyjne, jest szeroko stosowany w przemyśle od produkcji optycznego włókna szklanego po ogrzewanie 25 tonowych płyt stalowych. Pole magnetyczne wytwarzane jest przez odpowiednie rozmieszczenie przewodników, cewkę indukcyjną, połączoną ze źródłem, które może zapewnić wymagany prąd zmienny w czasie w cewce. Energia elektryczna dostarczana do cewki jest zatem przekształcana w moc cieplną w nagrzewanym elemencie  przez pole elektromagnetyczne, bez fizycznego połączenia elektrycznego z przedmiotem obrabianym. Niemal niezmiennie źródło energii wykorzystywane do nagrzewania indukcyjnego dostarcza prąd przemienny do cewki indukcyjnej.

Konstrukcja kotła jest podobna do transformatora elektrycznego i składa się z dwóch obwodów: obwodu pierwotnego (układ elektromagnetyczny) i obwodu wtórnego (system wymiany ciepła). Naprzemienne pole magnetyczne utworzone przez system elektromagnetyczny indukuje wir prądy, które z kolei prowadzą do ogrzewania metalowych części systemu wymiany ciepła. Otrzymane ciepło jest przekazywane do układu grzewczego i ogrzewa go.

MAGNETIC AMC w zasadzie, może nagrzewać materiał bez kontaktu ze źródłem energii. Korpus grzejny wybrany ze względu na jego właściwości przewodzące (stal, aluminium lub żeliwo) jest

umieszczony jest w zmiennym polu elektromagnetycznym.

W odpowiedzi na te indukowane prądy, generowany jest prąd elektryczny w tym materiale. Ten prąd jest przeciwny rezystywności materiału, a zatem wytwarza ciepło.

 Szczególną cechą nagrzewania indukcyjnego jest to, że ciepło jest wytwarzane bezpośrednio wewnątrz nagrzewanego materiału. Nie ma straty ponieważ moc zakumulowana jest oddawana do czynnika grzewczego .

 

Budowa

ABERON Magnetic AMC  posiada :

 • element grzewczy czynnika ciepła;
 • zbiornik przeponowy;
 • pompę obiegową;
 • urządzenia bezpieczeństwa (manometr, automatyczny odpowietrznik, zawór upustowo-nadciśnieniowy);
 • elektroniczny układ sterowania
 • zbiornik przeponowy (opcja dodatkowa)
 • pompa obiegowa (opcja dodatkowa)
Sterowanie
Sterowanie  kotła Magnetic AMC  jest to system mikroprocesorowy i zapewnia automatyczną pracę i kontrolę wszystkich zespołów systemu w celu zapewnienia ustawionych przez użytkownika temperatur nośnika ciepła, powietrza w pomieszczeniu, ciepłej wody użytkowej

Układ sterowania kotła elektrycznego Magnetic AMC  jest półprzewodnikowy i zapewnia płynny rozruch i zatrzymanie kotła , kontrolę  ultraszybkie zabezpieczenie przeciążeniowe.

Praca kotła elektromagnetycznego Magnetic AMC  może być  programowana w systemie dobowym   – w celu zapewnienia komfortu i możliwości korzystania z preferencyjnych taryf na energię elektryczną.

Sterownik   umożliwia zewnętrzne sterowanie kotłem. Na przykład, podłączony termostat
z modułem GSM zapewni sterowanie całą instalacją za pomocą telefonu komórkowego.

Osobne wyjście przekaźnikowe pozwala razem z kotłem sterować urządzeniami zewnętrznymi. Przykłady:

 • instalacja wentylacyjna w pomieszczeniu – będzie się włączać tylko po zatrzymaniu ogrzewania;
 • urzadeznia grzewcze lub kocioł na inne paliwo – będzie pracować, gdy kocioł Magnetic  AMC zostanie zatrzymany z poziomu programatora dobowego.

Wszystkie podstawowe parametry pracy kotła są ustawiane przez użytkownika za pomocą panela sterowania .

ZUŻYCIE ENERGI JEST UZALEŻNIONE OD ZARZĄDZANIA CIEPŁEM I ZAPOTRZEBOWANIA CIEPŁA
Kocioł Magnetic AMC jest urządzeniem prostym w obsłudze dzięki zastosowaniu innowacyjnego systemu sterowania .

.Kocioł elektryczny Magnetic AMCposiada system sterowania z możliwością rozszerzenia SMART ,WiFi , GSM

Kocioł elektryczny Aberon AMC jest urządzeniem cichym, energooszczędnym, bezpiecznym dla użytkownika, współpracuje z instalacją fotowoltaiczną , nie wydziela CO2 i nie ma zagrożenia wybuchem, nie wymaga odprowadzania spalin

Dobór kotła MAGNETIC AMC
Do ogrzania pomieszczenia/budynku  o dobrym współczynniku izolacji cieplnej potrzebny jest kocioł  o dwukrotnie mniejszej pojemności niż przy słabej izolacji termicznej. Taki dobór oszczędza pieniądze w zakupie kotła i budowy systemu ogrzewania. Oczywiście dobrze jest, gdy istnieje możliwość zakupu urządzenia o większej mocy i zainstalowania go w systemie grzewczym. Kocioł zużyje tyle energii elektrycznej ile musi dostarczyć ciepła do systemu grzewczego ale pozwoli to na szybsze osiągniecie zadanej temperatury. Ma to znaczenie dla  ogrzewania z zastosowaniem zbiorników akumulacyjnych wykorzystując niższe taryfy w celu naładowania cieplnego zbiorników

Aby dobór  kotła elektrycznego był odpowiedni należy  poznać  bezpośredni związek, który  występuje pomiędzy wydajnością cieplną  kotłaMAGNETIC, a powierzchnią ogrzewania.

Ogrzanie budynku o powierzchni 100m2. Budynki z różnymi rodzajami ocieplenia.

Budynku o słabej izolacji termicznej
(należy zastosować przelicznik: 1 kW ≈ 10 m2)
Budynku o dobrej izolacji termicznej (należy zastosować przelicznik: 1 kW ≈ 15 m2)Budynku o bardzo dobrej izolacji termicznej (należy zastosować przelicznik: 1 kW ≈ 20 m2)
Do ogrzewania 100 m2 takiego domu zalecany Magnetic 10kWDo ogrzewania 100 m2 takiego domu zalecany Magnetic 8kWDo ogrzewania 100 m2 takiego domu zalecany Magnetic 5kW
Różnica miedzy kotłami
Magnetic AMC-01Magnetic AMC–02Magnetic AMC-03Magnetic AMC-06
~110V /~230V~110V /~230V~110V /~230V/ ~400V~110V /~230V/ ~400V
Zalecany do ogrzewania małych i średnich powierzchni 20 – 100 m 2. AMC-01 posiada 1 sekcje sekwencyjnego grzania.Kocioł grzeje stała mocą sterowany za pomocą sterownika.Zalecany do ogrzewania dużych i średnich pomieszczeń o powierzchni 40 – 200 m2. AMC-02 posiada 2 stopnie sekwencji grzania, włącza się automatycznie za pomocą sterownika.Zalecany do ogrzewania średnich i dużych pomieszczeń o powierzchni 60 -300 m2 AMC-03 posiada 3 stopnie sekwencji grzania ,włącza się automatycznie za pomocą sterownika.Zalecany do dużych pomieszczeń o powierzchni 240 – 720 m2. AMC-06 posiada 6 stopni sekwencji moc grzania, włącza się automatycznie za pomocą sterownika..
Dane techniczne Magnetoc AMC
Moc (kW)Napięcie (V)Maksymalny prąd (A)Zalecana powierzchnia grzewcza, (m2).
Wysokość sufitu do 3m.
12305,0do 20
1.52307,5do 30
223010,0do 40
2.523012,5do 50
3230/40015/5do 60
4230/40020/6,1do 80
5230/40025/7,6do 100
6230/40030/8,7do 120
740010,6do 140
840012,1do 160
940013,6do 180
1040014,5do 200
1240017,3do 240
1540021,7do 300
1840027,3do 350
2040030,3do 400
2540037,9do 500
3040045,4do 600
3540053,0do 700

 • Maksymalna temperatura +90⁰С; zalecana temperatura dla instalacji c.o. bez zbiornika akumulacyjnego 65-70⁰С / ze zbiornikiem akumulacyjnym  80-85⁰С
 • Moc moc cieplna z 1 kwh zużytej energii elektrycznej waha się od 850 do 1100 Kcal Kcal (zależy od ilości przepływu wody na minutę i ciśnienie w systemie);
 • Optymalna ilość przepływu cieczy 1 – 5 litrów na minutę (ciśnienie 1 bar) 
 • Napięcie sieci ~230/ ~400 V (+ – 5%), 50 Hz 
 • sprawność – 99%
 • Klasa energetyczna – D 

Wszystkie dane są uogólnione. Moc kotła uzależniona jest od zapotrzebowania budynku na ciepło

 Inne moce kotów są dostępne pod zamówienie lub polaczenie w systemie kaskadowym

Zapytaj o ofertę?

Ekologiczne ogrzewanie elektryczne CO2 = 0%

Siedziba

Rejtana 23/1.2a
35-326 Rzeszów

Zakład firmy Aberon
Zakład

36 -040 Boguchwała

Telefon
+48 17 70 000 44
EMAIL
biuro@aberon.pl
Skype
aberon.skype
kontakt viber
Viber
730 128 200
Szybki kontakt!
+
Wyślij!
+48 17 70 000 44