Co wybrać? Piec czy kocioł elektryczny?

Nowoczesne technologie są widoczne w każdej branży. Innowacyjne rozwiązania pojawiają się czasem w takim tempie, że ciężko za nimi nadążyć. W branży budowlanej i energetycznej także wiele się dzieje. Obecna trudna sytuacja węglowa oraz wiele działań, które mają uchronić środowisko, sprawiają, że źródło ogrzewania domu to wcale nie taki łatwy wybór. Co warto wiedzieć o piecu i kotle elektrycznym?

Piec grzewczy — co warto o nim wiedzieć?

Samo pojęcie pieca czy kotła jest bardzo często mylnie przedstawiane lub kojarzone. Te urządzenia różnią się nie tylko budową, ale także przeznaczeniem i zdolnościami grzewczymi. W przypadku pieca mówimy o urządzeniu, które może ogrzać przestrzeń wokół siebie. Przykładem pieca może być popularny w dawnych latach piec kaflowy, lub piec elektryczny, który potocznie jest nazywany farelką. W przypadku ogrzewania większej liczby pomieszczeń nie jest to zbyt dobre rozwiązanie. Po pierwsze, żeby je dobrze ogrzać, należałoby w każdym z nich postawić taki piec, po drugie — ciepło z nich rozchodzi się nierównomiernie, przez co ogrzewanie jest mniej efektywne. Takie rozwiązanie dobrze się sprawdzi, kiedy piec elektryczny ma być dodatkowym źródłem ciepła np. pomóc w ogrzaniu salonu w zimne, zimowe dni.

Kocioł grzewczy — jak działa?

W kwestii ogrzewania zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest kocioł grzewczy. Pozwala nie tylko na ogrzewanie całego domu poprzez rozprowadzoną instalację, ale po zamontowaniu zbiornika c.w.u. może także służyć do ogrzewania wody. W przypadku takiego rozwiązania ciepło nie tylko jest równomiernie rozprowadzane, ale także dzięki sterownikom można nim bardzo ekonomicznie zarządzać. Sam kocioł może być elektryczny, gazowy, zasilany pelletem czy ekogroszkiem. Biorąc pod uwagę trudną dostępność węgla i jego zawrotne ceny, kocioł elektryczny jest najlepszym rozwiązaniem. To także opcja, która jest najbardziej przyjazna środowisku, ponieważ nie emituje zanieczyszczeń.

Odnawialne źródła energii

Ostatnio jest o tym jeszcze głośniej. Zwalczanie smogu i troska o środowisko, a także nieciekawa sytuacja węglowa sprawiają, że coraz więcej osób interesuje się pozyskiwaniem energii z natury. Połączenie instalacji fotowoltaicznej z kotłem elektrycznym zapewnią ciepło oraz ciepłą wodę w całym domu. Łatwe sterowania i czujniki pogodowe, które pozwolą dopasować temperaturę, sprawiają, że to praktycznie bezobsługowe rozwiązanie.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: Aberon ®

Kocioł Aberon Magnetic to polski produkt najnowszej generacji, jest innowacyjny i niezwykle energooszczędnym urządzeniem grzewczym. Kocioł Magnetic jest łatwy w montażu, bezpieczny dla środowiska, a jego żywotność wynosi do 30 lat.

Zaletą kotła Aberon Magnetic jest to, że jest on łatwy w obsłudze, samoregulacja pobory energii. Istnieje możliwość ustawienia trybu grzania według własnych preferencji oraz sterowanie zewnętrznym urządzeniem (smartfon, termostat pokojowy)

Wybór kotła Magnetic firmy Aberon daje nam gwarancję ekologicznego i komfortowego ogrzewania naszego domu. Spełnia wszystkie normy europejskie i polskie. Brak siania polem magnetycznym to bezpieczeństwo dla użytkownika i sprzętów domowych. Posiada kompensacje mocy biernej (nie ma ryzyka płacenia kar).

Szybki kontakt!
+
Wyślij!