Panele fotowoltaiczne – czy będzie Ci się to opłacać?

Czym jest fotowoltaika? Jest to proces wytwarzania energii elektrycznej z darmowego promieniowania słonecznego. Panele fotowoltaiczne podłączone zostają do aktualnej instalacji elektrycznej budynku. Uzyskany prąd możesz wykorzystać m.in. do ogrzewania wody lub domu. A w zależności od typu instalacji oraz zapotrzebowania możesz wytworzoną energię zużywać na bieżąco, magazynować ją lub sprzedawać.

Dlaczego warto wybrać panele fotowoltaiczne?

  • okres gwarancji na tego typu instalacje wynosi aż do 25 lat;
  • niskie koszty eksploatacji;
  • możliwość uzyskania o 90% niższych rachunków za prąd;
  • mniejsze koszty instalacji, dzięki możliwości odliczenia 18% podatku lub skorzystania z dofinansowań;
  • niskie koszty eksploatacji;
  • po instalacji, panele nie wymagają żadnej obsługi;
  • dzięki temu, że przetwarzają również promieniowanie odbite i rozproszone są wyjątkowo wydajne;
  • możliwość montażu na dachach oraz na gruncie;
  • zredukowanie emisji CO2.

Z jakim urządzeniem grzewczym warto połączyć fotowoltaikę?

Dobór odpowiedniego urządzenia jest wyjątkowo ważny. Wpłynie on bowiem na opłacalność całej inwestycji. Jednym z urządzeń grzewczych, z którym fotowoltaika świetnie współpracuje, jest kocioł elektryczny. Podgrzewa on wodę, która następnie rozprowadza ciepło po budynku. Kotły elektryczne są niemal bezobsługowe, co sprawia, że są wyjątkowo wygodne w użytkowaniu. Doskonale łączą się z innymi instalacjami, w tym np. z grzejnikami oraz ogrzewaniem podłogowym.

Kolejnym urządzeniem godnym uwagi jest z pewnością pompa ciepła, która wymusza przepływ ciepła ze źródła o niższej temperaturze, do źródła o wyższej temperaturze. Wyróżnia się jej dwa najpopularniejsze rodzaje:

  • powietrzne – choć koszt instalacji oraz samego urządzenia jest niski, to zalety płynące z jej posiadania dość wątpliwe. Ich wydajność spada wraz z temperaturą co wpływa na mocno przeciętne osiągi ogrzewania wody użytkowej;
  • gruntowe – wyższa wydajność idzie w parze z wyższą ceną oraz stosunkowo trudnym montażem. Sprawdzają się w podgrzewaniu wody użytkowej.

Porównując pompy ciepła z kotłem elektrycznym, można zauważyć, że pompa zużywa mniej energii elektrycznej. Jednak to kocioł elektryczny może pochwalić się znacznie tańszym montażem. Doskonale nadaje się on do wykorzystania zarówno w starszych budynkach (zwłaszcza że można łączyć go z istniejącymi już instalacjami), jak i w nowoczesnym budownictwie.

Fotowoltaika nie istnieje jako osobna instalacja. Jednak nie ma żadnych przeciwwskazań do połączenia jej z kotłem elektrycznym. Zyskujesz w takiej sytuacji ogrzewanie elektryczne znacznie tańsze w eksploatacji.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: Aberon ®

Kocioł Aberon Magnetic to polski produkt najnowszej generacji, jest innowacyjny i niezwykle energooszczędnym urządzeniem grzewczym. Kocioł Magnetic jest łatwy w montażu, bezpieczny dla środowiska, a jego żywotność wynosi do 30 lat.

Zaletą kotła Aberon Magnetic jest to, że jest on łatwy w obsłudze, samoregulacja pobory energii. Istnieje możliwość ustawienia trybu grzania według własnych preferencji oraz sterowanie zewnętrznym urządzeniem (smartfon, termostat pokojowy)

Wybór kotła Magnetic firmy Aberon daje nam gwarancję ekologicznego i komfortowego ogrzewania naszego domu. Spełnia wszystkie normy europejskie i polskie. Brak siania polem magnetycznym to bezpieczeństwo dla użytkownika i sprzętów domowych. Posiada kompensacje mocy biernej (nie ma ryzyka płacenia kar).

Szybki kontakt!
+
Wyślij!