Ogrzewanie indukcyjne – jakie koszty

Ogrzewanie domu jest jednym z czynników, który znacznie wpływa na wielkość wydatków w ciągu roku. Okres jesienno-zimowy zwłaszcza jest na to najlepszym przykładem. Choć nie można zapominać o tym, że również w ciągu pozostałych pór roku po pierwsze mogą zdarzyć się chłodniejsze dni, w których ogrzewanie będzie potrzebne. A nawet jeśli nie, to przecież, tak czy inaczej, potrzebna jest ciepła woda, chociażby do codziennych kąpieli. Jedną z coraz częściej wybieranych technologii jest ogrzewanie elektryczne. Koszty, jakie są z tym związane, zależa od wielu czynników. Oczywiście cena energii jest jednym z nich. Jednak jak się okazuje nie najważniejszym. Chcesz dowiedzieć się, co wpływa na koszty ogrzewania indukcyjnego?

Termomodernizacja budynku

Jednym z najważniejszych czynników, który ma wpływ wysokość kosztów, jest technologia oraz standard ocieplenia budynku. Im wyższy standard, tym zapotrzebowanie na energię użytkową do ogrzewania jest mniejsze. I tak np. przy słabej izolacji cieplnej zapotrzebowanie może wynosić nawet 200 kWhm2/rok, a przy dobrej izolacji jedyne 35 kWm2/rok. Jak sam widzisz, równica jest kolosalna. Dlatego właśnie technologia wykonania budynku ma największy wpływ na obniżenie kosztów.

Ciepła woda przez cały rok

Jak już powiedzieliśmy na wstępie, do kosztów należy zaliczyć podgrzewanie wody użytkowej. Można przyjąć, że zużycie ciepłej wody 4-osobowej rodziny wynosi około 6m3 miesięcznie. Na podgrzanie 1m3 trzeba zużyć ok. 35 kWh. Oznacza to, że w ciągu roku na podgrzanie wody użytkowej zużywasz około 2500 kWh energii. I to bez uwzględniania strat zbiornika oraz instalacji.

Dobór odpowiedniej taryfy opłat za energię elektryczną

Koszty ogrzewania zależą również od taryfy opłat za energię. Rosnące ceny wcale nie sprzyjają więc wymianę instalacji tradycyjnej na indukcyjną. Jednak Warto spojrzeć na to, że nie tylko ceny energii elektrycznej rosną. Ponadto nowoczesne budynki w pełni przystosowane są do wykorzystywania ogrzewania indukcyjnego. Doskonała termoizolacja jest na to najlepszym dowodem. Warto też sprawdzić rynek i rozejrzeć się za dobrać ofertą na energię elektryczną. Ceny znacząco mogą się bowiem różnić od siebie, w zależności od dostawcy.

Jak zmniejszyć koszty korzystania z ogrzewania indukcyjnego?

Zadbaj o to, aby sterowanie instalacją było efektywne. Co mamy na myśli? Na przykład zadbaj o to, aby pomieszczeniach, w których nikt nie przebywa temperatura, była ograniczona. Podobna zasada może panować w momencie, gdy nikogo nie ma w domu. Kolejnym punktem jest nieprzegrzewanie pomieszczeń oraz niezasłanianie grzejników. Jak widzisz koszty korzystania z ogrzewania indukcyjnego nie muszą być wysokie.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: Aberon ®

Kocioł Aberon Magnetic to polski produkt najnowszej generacji, jest innowacyjny i niezwykle energooszczędnym urządzeniem grzewczym. Kocioł Magnetic jest łatwy w montażu, bezpieczny dla środowiska, a jego żywotność wynosi do 30 lat.

Zaletą kotła Aberon Magnetic jest to, że jest on łatwy w obsłudze, samoregulacja pobory energii. Istnieje możliwość ustawienia trybu grzania według własnych preferencji oraz sterowanie zewnętrznym urządzeniem (smartfon, termostat pokojowy)

Wybór kotła Magnetic firmy Aberon daje nam gwarancję ekologicznego i komfortowego ogrzewania naszego domu. Spełnia wszystkie normy europejskie i polskie. Brak siania polem magnetycznym to bezpieczeństwo dla użytkownika i sprzętów domowych. Posiada kompensacje mocy biernej (nie ma ryzyka płacenia kar).

Szybki kontakt!
+
Wyślij!
ZADZWOŃ +48 17 70 000 44