Ogrzewanie indukcyjne — cena

Ogrzewanie domu stanowi istotną część wydatków, które obciążają coroczny budżet domowy. W przypadku gdy palisz węglem lub drewnem, wydatek kumuluje się zazwyczaj w jednym konkretnym miesiącu, ewentualnie w dwóch. Jednak po przeliczeniu tego na średnią stawkę miesięczną i tak wychodzi z tego dość duża kwota. Wpływ na zapotrzebowanie energetyczne ma m.in. instalacja grzewcza oraz stopień termoizolacji budynku. W zależności od tych dwóch czynników, rachunki za ogrzewanie mogą być różne. Najtańszym, a przez to najczęściej wybieranym paliwem opałowym jest węgiel. Jednak z uwagi na rosnące ceny. A przede wszystkim na szkodliwość dla środowiska, coraz częściej uwagę zwracają alternatywne źródła ciepła. Wraz z rozwojem technologii coraz większą popularnością cieszy się np. ogrzewanie elektryczne. Okazuje się, że odpowiednio dobrany kocioł indukcyjny zapewnia niezawodną i bezobsługową pracę instalacji.

Nowoczesne kotły indukcyjne — ekonomiczny wybór

Jakie jest najlepsze rozwiązanie, jeśli szukasz ekonomicznego, niewymagającego od Ciebie wiele uwagi sposobu na ogrzanie domu? A przy okazji zależy Ci na tym, aby rozwiązanie to, było w zgodzie z Twoimi przekonaniami dotyczącymi konieczności ochrony środowiska? Według nas jedną z najciekawszych propozycji jest ogrzewanie indukcyjne. Podstawowym urządzeniem, które pozwala Ci korzystać z tego rodzaju ogrzewania, jest kocioł indukcyjny. Od tego, jaki wybierzesz, wiele zależy. Między innymi, chociażby cena samego ogrzewania. Jak to jest możliwe? Wbrew pozorom jest to bardzo proste. Od tego, jaką kwotę przeznaczysz na kocioł indukcyjny, zależy jego wielkość, sprawność, a nawet ilość produkowanej mocy. Jeśli chodzi o ceny samych kotłów indukcyjnych, to wahają się one od kilku tysięcy złotych, do nawet kilkudziesięciu tysięcy.

Ogrzewanie indukcyjne — cena, czyli dodatkowe koszty

Koszt zakupu kotła indukcyjnego nie jest jedynym wydatkiem, z jakim musisz się liczyć. Do ceny ogrzewania indukcyjnego konieczne jest jeszcze doliczenie kosztów instalacji oraz montażu systemu. Ciężko jest też uwierzyć w to, że może obyć się bez przeróbek czy napraw. Zwłaszcza jeśli decydujesz się na modernizacje istniejącego ogrzewania. Natomiast w momencie, gdy decydujesz się na ten rodzaj ogrzewania już w momencie budowy. Do ceny musisz doliczyć niezbędne materiały, które są konieczne do instalacji systemu grzewczego.

Musisz pamiętać, że koszty, jakie poniesiesz w związku z instalacją ogrzewania indukcyjnego, są w całości indywidualne. To od Ciebie zależy m.in. to jaki kocioł wybierzesz i jakiej modernizacji potrzebuje Twoja istniejąca instalacja. Pamiętaj jednak, że przed podjęciem decyzji dobrze jest się skontaktować z profesjonalistami. Dlaczego? Ponieważ najkorzystniejsza dla Ciebie będzie ta decyzja, która będzie podjęta na bazie odpowiednich wyliczeń inwestycyjnych.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: Aberon ®

Kocioł Aberon Magnetic to polski produkt najnowszej generacji, jest innowacyjny i niezwykle energooszczędnym urządzeniem grzewczym. Kocioł Magnetic jest łatwy w montażu, bezpieczny dla środowiska, a jego żywotność wynosi do 30 lat.

Zaletą kotła Aberon Magnetic jest to, że jest on łatwy w obsłudze, samoregulacja pobory energii. Istnieje możliwość ustawienia trybu grzania według własnych preferencji oraz sterowanie zewnętrznym urządzeniem (smartfon, termostat pokojowy)

Wybór kotła Magnetic firmy Aberon daje nam gwarancję ekologicznego i komfortowego ogrzewania naszego domu. Spełnia wszystkie normy europejskie i polskie. Brak siania polem magnetycznym to bezpieczeństwo dla użytkownika i sprzętów domowych. Posiada kompensacje mocy biernej (nie ma ryzyka płacenia kar).

Szybki kontakt!
+
Wyślij!
ZADZWOŃ +48 17 70 000 44