Ogrzewanie elektryczne — jak tanio ogrzać dom?

Istnieje wiele źródeł ogrzewania domu. Można korzystać z kotłów na pellet, ekogroszek, istnieją też instalacje z piecami gazowymi. Jednak to piece elektryczne są najbardziej przyjazne środowisku, a biorąc pod uwagę szalejące ceny surowców i obawy przez ich brakiem dostępności, to naprawdę dobra opcja. Jak tanio ogrzać dom?

W trosce o środowisko

Zmiany w polityce węglowej i odchodzenie od tak zwanych ” kopciuchów”, to jedne z kilku zmian, które mają się przyczynić do poprawy jakości powietrza, a także ochrony środowiska. Coraz większa świadomość w tym zakresie skłania wiele osób do takich kroków jak segregowanie śmieci, korzystanie z własnych wielorazowych siatek na warzywa czy owoce, a także zmiany te, dotyczą sposobu ogrzewania domu. Kocioł elektryczny to nie tylko praktycznie bezobsługowe rozwiązanie, to także urządzenie, które nie emituje spalin i nie zanieczyszcza środowiska. Nie ma też konieczności urządzania sporej kotłowni, która pomieści zapasy opału takie jak węgiel czy ekogroszek, które kurzą się i powstaje nieprzyjemny pył.

Jak najlepiej wykorzystać potencjał kotła elektrycznego?

Taka instalacja, której sercem jest kocioł elektryczny, może powstać w nowych i starych domach. Ważna jest z pewnością odpowiednia izolacja, która uchroni przed utratą ciepła. Warto pomyśleć o odpowiednim ociepleniu ścian i stropu, wymianę okien i drzwi, czy izolacji odkrytych przewodów c.o i c.w.u. takie prace remontowe pozwolą na zachowanie ciepła wewnątrz domu.

Co jeszcze można zrobić?

Kotły elektryczne mają bardzo proste sterowanie. W połączeniu z czujnikiem pogodowym będą się uruchamiać kiedy temperatura na zewnątrz spadnie, i wyłączać kiedy na zewnątrz będzie ciepło. Takie rozwiązanie pozwala uniknąć takich sytuacji jak przegrzewanie pomieszczeń. Poza tym warto także pomyśleć o termostatach w pomieszczeniach. W sypialni raczej wolimy mieć mniej stopni, niż choćby w salonie. Grzanie obu pomieszczeń do takiej samej temperatury i wietrzenie w sypialni, jest nieekonomiczne. Sterowanie poprzez WiFi pozwala na monitorowanie parametrów. W czasie kiedy wyjeżdżamy i nikogo nie ma w domu, warto obniżyć temperaturę, to kolejna opcja na oszczędność. Dodatkowo taki kocioł można połączyć z instalacją fotowoltaiczną, to pozwoli na ogrzewanie za bardzo niską cenę.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: Aberon ®

Kocioł Aberon Magnetic to polski produkt najnowszej generacji, jest innowacyjny i niezwykle energooszczędnym urządzeniem grzewczym. Kocioł Magnetic jest łatwy w montażu, bezpieczny dla środowiska, a jego żywotność wynosi do 30 lat.

Zaletą kotła Aberon Magnetic jest to, że jest on łatwy w obsłudze, samoregulacja pobory energii. Istnieje możliwość ustawienia trybu grzania według własnych preferencji oraz sterowanie zewnętrznym urządzeniem (smartfon, termostat pokojowy)

Wybór kotła Magnetic firmy Aberon daje nam gwarancję ekologicznego i komfortowego ogrzewania naszego domu. Spełnia wszystkie normy europejskie i polskie. Brak siania polem magnetycznym to bezpieczeństwo dla użytkownika i sprzętów domowych. Posiada kompensacje mocy biernej (nie ma ryzyka płacenia kar).

Szybki kontakt!
+
Wyślij!