Chcesz wymienić stary piec na kocioł elektryczny?

Z programem Czyste Powietrze będzie to jeszcze łatwiejsze.

SPIS TREŚCI

  1. Rządowe programy ekologiczne
  2. Pozytywne skutki wymiany pieca zasilanego paliwami stałymi na kocioł elektryczny
  3. Ogrzewanie elektryczne a instalacja fotowoltaiczna
  4. Kotły Aberon Magnetic AMC
  5. To się opłaca

Świadomość ludzi dotycząca konieczności zwiększenia działań na polu ochrony środowiska jest coraz większa. Ma to swoje odzwierciedlenie również w sposobach ogrzewania domów. Nie jest niczym dziwnym, że wśród urządzeń, które mają jeden z większych wpływów na zatruwanie środowiska, znajdują się m.in. kotły zasilane drewnem, piece kaflowe oraz stare, często wadliwe kotły węglowe. Brak zdecydowanych działań związanych z wymianą systemów grzewczych ma w rezultacie ogromny wpływ na środowisko, a co za tym idzie na zdrowie wszystkich ludzi, zwierząt, a nawet przyszłych pokoleń. Dlatego chcemy pokazać Ci korzyści wynikające z wymiany pieca, który obecnie posiadasz na kocioł elektryczny.

Rządowe programy ekologiczne – nadszedł idealny czas na wymianę kotła grzewczego

Ogrzewanie elektryczne jest wygodną alternatywą w porównaniu z kotłami przeznaczonymi do paliw stałych. Jako właściciel budynku nie musisz, chociażby martwić się o przygotowanie opału na kolejny sezon grzewczy. Jednak nie to jest największą ich zaletą. Bez wątpienia bowiem kocioł elektryczny jest jednym z najbezpieczniejszych urządzeń grzewczych dostępnych na rynku. Bezpieczeństwo to dotyczy zarówno domowników, jak i środowiska. Dlatego, jeśli przemknęła Ci myśl, że może warto byłoby wymienić stary piec, na nowoczesny kocioł elektryczny warto dać się jej rozwijać. Zwłaszcza w sytuacji, kiedy masz możliwość skorzystania z dofinansowań płynących z programów rządowych. Jest to z pewnością nieoceniona pomoc, która w znacznym stopniu pomoże w realizacji takiej inwestycji.

Program „Czyste Powietrze”, czyli najpopularniejszy obecnie ogólnopolski program dotyczący wymiany pieców skierowany do osób fizycznych. Jego zakres obejmuje dofinansowanie wymiany starych, niesprawnych a przez to nieefektywnych źródeł ogrzewania w gospodarstwach domowych, które zasilane są paliwami stałymi. Obecnie sytuacja wygląda tak, że poziom podstawowy zmiany pieca zasilanego drewnem, węglem lub innymi paliwami stałymi na kocioł elektryczny przewiduje dofinansowanie nawet na poziomie 30% inwestycji i do 3000 zł. Poziom rozszerzony z kolei przewiduje dofinansowanie na poziomie 60% wartości inwestycji do kwoty 6000 zł.

Dobrą informacją dla wszystkich, którzy zainteresowani są odnawialnymi źródłami energii, jest to, że ze środków pochodzących z dotacji można również częściowo sfinansować budowę instalacji OZE oraz wentylacji z odzyskiwaniem ciepła. Na chwilę obecną zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym możesz uzyskać dofinansowanie maksymalne 50% wartości inwestycji i do 5000 zł. Tutaj wybór nie jest wybitnie szeroki, ale idealnym rozwiązaniem może być, chociażby instalacja kolektorów słonecznych, których celem byłoby podgrzewanie ciepłej wody użytkowej. Kolejnym pomysłem godnym rozpatrzenia jest wykonanie instalacji fotowoltaicznej, która służyć będzie do produkcji energii elektrycznej.

Jakie pozytywne skutki niesie za sobą zmiana pieca zasilanego paliwami stałymi na kocioł elektryczny?

Posiadanie pieca zasilanego paliwami stałymi w większości wypadków wymaga dość dużego zaangażowania domowników. Tymczasem coraz mniej czasu chcemy tracić na czynności, które nie przynoszą nam żadnej przyjemności. Oczywiście nasze babcie też nie miały na to ochoty, różnica jest jednak taka, że my mamy możliwość to zmienić. W ostatnich latach ogrzewanie elektryczne znacznie zyskało na popularności. Główną przyczyną tego jest przede wszystkim wygoda użytkowania. Do tego dochodzą inne zalety, takie jak np. precyzja, bezobsługowa praca oraz rosnąca dostępność do odnawialnych źródeł energii. To jednak jeszcze nie koniec. Do dodatkowych zalet kotłów elektrycznych można zaliczyć niską cenę, brak wymogu stworzenia kotłowni co daje możliwość instalacji kotła w dowolnym pomieszczeniu oraz wysoką kulturę pracy. Na uwagę zasługuje również bezpieczeństwo. Kotły elektryczne są bowiem jednymi z najbezpieczniejszych urządzeń grzewczych dostępnych na rynku. W nowoczesnych budynkach lub tych starszych, ale poddanych termomodernizacji kocioł elektryczny, który współpracuje z instalacją fotowoltaiczną może okazać się bardzo efektywnym sposobem ogrzewania domu.

Ogrzewanie elektryczne a instalacja fotowoltaiczna

W ostatnich latach sporym zainteresowaniem cieszy się połączenie ogrzewania elektrycznego z instalacją fotowoltaiczną. Nie da się ukryć, że przy odpowiednio dobranej mocy instalacji, koszty ogrzewania mogą znacząco spaść. Oprócz widocznych korzyści finansowych połączenie to wpływa również na poprawę komfortu w życiu codziennym. Odpowiednia konfiguracja kotła elektrycznego sprawia, że jest to system praktycznie bezobsługowy. Wpływ na to ma, chociażby to, że nowoczesne kotły wyposażone są w czujniki pogodowe. Nie bez znaczenia jest również fakt, że kontrola pracy urządzenia możliwa jest za pośrednictwem smartfona lub tabletu.

Kotły Aberon Magnetic AMC – energooszczędność, bezpieczeństwo i komfort w jednym wydaniu

Jednym z dostępnych na rynku kotłów elektromagnetycznych przepływowych jest Magnetic AMC od firmy Aberon. Łączy on w sobie energooszczędność z maksymalnym systemem bezpieczeństwa oraz wysoki komfort użytkowania w jednym urządzeniu. Posiada wiele cech, które wyróżniają go z pozostałych ofert dostępnych na rynku, w tym np. nieemitowanie fal elektromagnetycznych na zewnątrz kotła, posiada właściwości jonizacji wody a koszt eksploatacji jest niższy o 35-50% w porównaniu z innymi kotłami elektrycznymi. Co ważne w nawiązaniu do poprzedniego akapitu naszej wypowiedzi – współpracuje on z instalacją fotowoltaiczną.

Wymiana pieca zasilanego paliwem stałym na kocioł elektryczny – to się opłaca

Kocioł elektryczny nie tylko nie wymaga posiadania komina, ma uniwersalne zastosowanie ale również współpracuje z dowolnym źródłem ciepła. Kolejną rzeczą jest ekologia, nie wytwarza on bowiem zanieczyszczeń i nie obciąża środowiska naturalnego. Mając wszystkie te elementy na uwadze warto połączyć je z dofinansowaniami, które można uzyskać z rządowych programów ekologicznych. Wymiana pieca na kocioł elektryczny jest wyjątkowo korzystną okazją.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: Aberon ®

Kocioł Aberon Magnetic to polski produkt najnowszej generacji, jest innowacyjny i niezwykle energooszczędnym urządzeniem grzewczym. Kocioł Magnetic jest łatwy w montażu, bezpieczny dla środowiska, a jego żywotność wynosi do 30 lat.

Zaletą kotła Aberon Magnetic jest to, że jest on łatwy w obsłudze, samoregulacja pobory energii. Istnieje możliwość ustawienia trybu grzania według własnych preferencji oraz sterowanie zewnętrznym urządzeniem (smartfon, termostat pokojowy)

Wybór kotła Magnetic firmy Aberon daje nam gwarancję ekologicznego i komfortowego ogrzewania naszego domu. Spełnia wszystkie normy europejskie i polskie. Brak siania polem magnetycznym to bezpieczeństwo dla użytkownika i sprzętów domowych. Posiada kompensacje mocy biernej (nie ma ryzyka płacenia kar).

Szybki kontakt!
+
Wyślij!